דבר יו"ר המרכז הישראלי לאפוטרופסות - מוטי וינטר

 

לאחר עשרות שנים בהם כיהנתי בתפקידים בכירים במשרד הרווחה והשירותים החברתיים, האחרון שבהם כסמנכ"ל בכיר ומנהל האגף לשירותים אישיים וחברתיים,  ולאחר שנים בתפקידים ציבוריים שונים בתחומי הרווחה, נפלה בחלקי הזכות לשמש כיו"ר מועצת הנאמנים של המרכז הישראלי לאפוטרופסות.  
 

כבוד לי, להיכנס לנעליהם של מי ששימשו בשנים האחרונות כיו"ר המרכז, מר ארנון מנטבר ומר דוד ברודט, שהביאו את המרכז הישראלי לאפוטרופסות למקום שהוא נמצא בו היום – כתאגיד האפוטרופסות הגדול והוותיק במדינה, הפועל במקצועיות, אדיבות, שקיפות ובתודעת שירות ולהודות להם על תרומתם הגדולה למיצובו.  
 

בכוונתי להמשיך להצעיד את המרכז, המגן על שלומם ודואג לרווחתם, זכויותיהם ומילוי צרכיהם של אלפי אנשים, שאין מי שידאג ויספק להם את ההגנה לה הם נדרשים. זו מצווה לפרוס לאותם אנשים רשת הגנה, המושתתת על חמלה, נתינה, דאגה ושמירה על כבוד האדם וחירותו.  
 

גם בעתיד נמשיך לשמור על מעמדנו וייחודנו כתאגיד האפוטרופסות הגדול והוותיק במדינה, שהוקם על-ידי משרד המשפטים ובמועצת הנאמנים שלו חברים נציגים בכירים ממשרדי המשפטים והרווחה. השותפות עם משרדי הממשלה הינה עדות למקצועיותו, חשיבותו, ייחודו ומרכזיותו של המרכז, הבאים בין השאר לידי ביטוי בהון האנושי שלו, החל מחברי מועצת הנאמנים, דרך מנכ"ל המרכז ד"ר זאב פרידמן, מנהלי שירות ומנהלי מחוזות, דרך רכזי הטיפול, רכזי הנכסים והנציגים ועד אחרון העובדים.
 

בימים אלה אנו ניצבים בפני סוגיות ואתגרים משמעותיים, עליהם אנו מקיימים דיאלוג מתמשך עם משרדי הממשלה הרלוונטיים, האפוטרופוס הכללי, שירותי הרווחה, עמותות וארגונים שונים, מתוך ראייה בראש ובראשונה את טובת מקבלי השירות (החסויים) שלנו ולמענם.  
 

אתר האינטרנט שלנו הוא נדבך נוסף להצגתנו ולהנגשת השירות שאנו מעניקים: למקבלי השירות (החסויים), לבני משפחותיהם ולאלה המתעניינים בנושא. נמשיך לעדכן באופן שוטף את האתר, ולשמור עליו כאתר מקצועי, אינפורמטיבי וידידותי.
 

יעמדו על הברכה הוועדה הממנה של המרכז, בראשות המשנה לנשיא בית משפט העליון בדימוס, תיאודור אור, ושותפיי למועצת הנאמנים של המרכז הישראלי לאפוטרופסות, המייצגים קשת רחבה של אנשים, מקצועיים, אחראים ומסורים, שלכל אחת ואחד מהם תרומה ייחודית עשירה בתחומי הפעולה של המרכז, אותם הם מבקשים להטמיע וליישם בחיי היום יום של המרכז הישראלי לאפוטרופסות.
 

היו ברוכים,

 

מוטי וינטר, עו"ס

יושב ראש