דבר מנכ"ל המרכז הישראלי לאפוטרופסות - ד"ר זאב פרידמן

 

​מר חשון תשע"ח - 11.2017 
 

המרכז הישראלי לאפוטרופסות, ממשיך להתחדש, לפרוח ולצמוח, בתשתיות הארגוניות, המקצועיות, בתרבות הארגונית ובערכים. הייחודיות של המרכז כתאגיד אפוטרופסות הגדול והוותיק במדינה, בהיותו תאגיד שהוקם על ידי משרד המשפטים, שבמועצת הנאמנים שלו ,חברים שני נציגי ממשלה ממשרדי הרווחה והמשפטים, בהיותו תאגיד שמבוקר על ידי מבקר המדינה ובהיותו תאגיד אפוטרופסות היחיד שחלה עליו חובת התמנות ללא הבדל דת גזע מין ומצב כלכלי.


מה התחדש ?

 

מר ארנון מנטבר סיים תקופת שירות כיו"ר מועצת הנאמנים של המרכז, תודה והוקרה לארנון על הנהגת המרכז, על התגייסותו לשליחות ציבורית חברתית לתיקונו של עולם, תודה על תרומתו להתחדשותו וצמיחתו של המרכז.

עו"ס מוטי וינטר נבחר כיו"ר מועצת הנאמנים של המרכז. מוטי שימש בעבר כסמנכ"ל בכיר במשרד הרווחה והשירותים החברתיים וכמנהל האגף לשירותים אישיים וחברתיים.

מר דוד זקן, נבחר כחבר במועצת הנאמנים של המרכז. דוד שימש בעבר כמפקח על הבנקים.

מערכת המחשוב ERP תוכנת נתיב, ראשונה מסוגה  עלתה לאוויר ומוטמעת באופן יסודי.

מחוז ירושלים עבר למשכנו החדש בכנפי נשרים.

סקר סיכונים בוצע. על פי הסקר נגזרו יעדים ומשימות.

פרויקט הפגת בדידות, ראשון מסוגו, החל לפעול במחוז ירושלים. הפרויקט מטעמו של אש"ל ג'וינט ישראל והמוסד לביטוח לאומי, נבחר בין 15 הזוכים מבין כ - 114 הצעות שהוגשו, מכל הארץ.

סקר לקוחות לבדיקת שביעות רצון, במגמה לשפר השירות, בוצע בקרב כל המוסדות בהם שוהים מקבלי שירות של המרכז. אנו עתה בביצוע בדיקת משוב על השירות בקרב מקבלי שירות בקהילה.

פרויקט התנדבותבשיתוף עם חברת ישראכרט, פועל במחוז ת"א מרכז. בימים אלו אנו מרחיבים את נושא ההתנדבות במרכז, בשיתוף פעולה עם תנועת שלם (שרות לאומי למבוגר) מיסודה של חברת המתנסי"ם.

כוננות  און  ליין  בסופי שבוע  וחגים, הורחבה והוטמעה.

אסופת סיפורים מס' 3, שכוללת 9 סיפורי ניחוח עבודת השדה, יצאה לאור.

שיתוף פעולה אקדמי במחוז חיפה והצפון עם החוג לגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה, בראשות פרופ' איסי דורון, מתקיים בתחומי המחקר, השירות וההוראה.

בכנס האחרון של האגודה לגרונטולוגיה, הוצגו 7 הרצאות ושני פוסטרים מטעם המרכז.

בכנס האחרון של איגוד שירותי הרווחה ESPANET, הוצגו 3 הרצאות ופוסטר מטעם המרכז.

שיתוף פעולה חדש  עם א.ב.א - איגוד בתי האבות ודיור מוגן, כולל קיומו של יום עיון משותף. שיתופי פעולה דומים מתקיימים לראשונה עם עמותת עמד"א, לחולי דמנציה, אלצהיימר ומחלות דומות ובני משפחותיהם; עם עמותת "עמך", לניצולי  שואה;  ועם עמותת "הלב" - ארגון הגג של העמותות למען הזקן בישראל.

תיקון חוק הכשרות והאפוטרופסות מס' 18 , נכנס לספר החוקים של המדינה.

תכנון מניפת השירותים שאושרה במועצת הנאמנים, לקראת הישורת האחרונה. אנו מאמינים שביכולת המרכז הישראלי לאפוטרופסות להרחיב את קשת השירותים המקצועיים, להגנה על כספם, רכושם וגופם של אנשים שזקוקים לשירותים שונים, במנעד רחב.

המרכז הישראלי לאפוטרופסות ימשיך לפעול במקצועיות , "ככיפת ברזל של אנושיות וחמלה", לממש את החזון והערכים של שקיפות, שותפות ושירות, לפריסת רשת הגנה לצרכיהם וזכויותיהם הכספיים, הכלכליים הרכושיים הגופניים הנפשיים והחברתיים, של מי שהגנה ודאגה זו נדרשת להם, תוך שמירת כבודו, חירותו, רצונו וטובתו של מקבל השירות, בשקיפות, בשותפות ובתודעת שירות.

ברצוני להביע תודה והערכה לחברי מועצת הנאמנים, בראשות מר מוטי וינטר, לוועדה הממנה בראשות כבוד המשנה לבית המשפט העליון בדימוס תאודור אור, תודה והערכה למנהלים ולעובדים - ההון האנושי הנפלא במרכז, על העבודה המקצועית והמסורה.

 

שלכם, זאב​