דבר מנכ"ל המרכז הישראלי לאפוטרופסות - ד"ר זאב פרידמן

 

​ניסן תשע"ח - 3.2018 
 

המרכז הישראלי לאפוטרופסות, ממשיך להתחדש, לפרוח ולצמוח, בתשתיות הארגוניות, המקצועיות, בתרבות הארגונית ובערכים.
הייחודיות של המרכז הישראלי לאפוטרופסות כתאגיד אפוטרופסות הגדול והוותיק במדינה, הוא בהיותו תאגיד שהוקם על ידי משרד המשפטים, ושבמועצת הנאמנים שלו, חברים נציגי ממשלה ממשרדי הרווחה והמשפטים, ומעצם היותו תאגיד הוא מבוקר על ידי מבקר המדינה.

על המרכז הישראלי לאפוטרופסות חלה חובת מינוי כאפוטרופוס לכל אדם, ללא הבדל דת גזע מין ומצב כלכלי.


מה התחדש בשנה האחרונה במרכז הישראלי לאפוטרופסות?

 

מר ארנון מנטבר סיים תקופת שירות כיו"ר מועצת הנאמנים של המרכז הישראלי לאפוטרופסות. תודה והוקרה לארנון על הנהגת המרכז, על התגייסותו לשליחות ציבורית חברתית לתיקונו של עולם, תודה על תרומתו להתחדשותו וצמיחתו של המרכז.
 

עו"ס מוטי וינטר נבחר כיו"ר מועצת הנאמנים של המרכז הישראלי לאפוטרופסות. מוטי שימש בעבר כסמנכ"ל בכיר במשרד הרווחה והשירותים החברתיים וכמנהל האגף לשירותים אישיים וחברתיים.
 

מר דוד זקן, לשעבר המפקח על הבנקים, נבחר כחבר במועצת הנאמנים של המרכז הישראלי לאפוטרופסות.
 

מערכת המחשוב ERP תוכנת נתיב, ראשונה מסוגה  עלתה לאוויר ומוטמעת באופן יסודי.


מחוז ירושלים עבר למשכנו החדש ברחוב כנפי נשרים.

בוצע סקר סיכונים. על פי הסקר נגזרו יעדים ומשימות.


פרויקט הפגת בדידות, ראשון מסוגו, החל לפעול במחוז ירושלים של המרכז הישראלי לאפוטרופסות. פרויקט הפגת הבדידות של המרכז הישראלי לאפוטרופסות, המופעל על-ידי אש"ל ג'וינט ישראל והמוסד לביטוח לאומי, נבחר על ידם בין 15 הזוכים מבין כ - 114 הצעות שהוגשו, מכל הארץ.


סקר לקוחות לבדיקת שביעות רצון, במגמה לשיפור השירות, בוצע בקרב כל המוסדות בהם שוהים מקבלי השירות של המרכז (החסויים). אנו עתה בביצוע בדיקת משוב על השירות בקרב מקבלי השירות (החסויים) המתגוררים בקהילה.


פרויקט התנדבותבשיתוף עם חברת ישראכרט, פועל במחוז ת"א והמרכז. בימים אלו אנו מרחיבים את נושא ההתנדבות במרכז, בשיתוף פעולה עם תנועת של"ם (שרות לאומי למבוגר) מיסודה של חברת המתנ"סים.


כוננות  און  ליין  בסופי שבוע  וחגים במרכז הישראלי לאפוטרופסות, הורחבה והוטמעה.


אסופת סיפורים מס' 4, שכוללת 6 סיפורי ניחוח עבודת השדה, יצאה לאור.


שיתוף פעולה אקדמי במחוז חיפה והצפון עם החוג לגרונטולוגיה באוניברסיטת חיפה, בראשות פרופ' איסי דורון, מתקיים בתחומי המחקר, השירות וההוראה.


בכנס האחרון של האגודה לגרונטולוגיה, הוצגו 7 הרצאות ושני פוסטרים מטעם המרכז הישראלי לאפוטרופסות.


בכנס של איגוד שירותי הרווחה ESPANET, הוצגו 3 הרצאות ופוסטר מטעם המרכז הישראלי לאפוטרופסות


בכנס של איגוד העובדים הסוציאליים, הוצגו כ5 הרצאות ו2 פוסטרים


בכנס של העמותות למען הזקן בארץ, הוצגה הרצאה מרכזית על ידי המרכז


שיתוף פעולה  עם א.ב.א - איגוד בתי האבות ודיור מוגן, כולל קיומו של יום עיון משותף. שיתופי פעולה דומים מתקיימים לראשונה עם עמותת עמד"א, לחולי דמנציה, אלצהיימר ומחלות דומות ובני משפחותיהם; עם עמותת "עמך", לניצולי  שואה;  ועם עמותת "הלב" - ארגון הגג של העמותות למען הזקן בישראל.


תיקון חוק הכשרות והאפוטרופסות מס' 18 , נכנס לספר החוקים של המדינה.


תכנון מניפת השירותים שאושרה במועצת הנאמנים, לקראת הישורת האחרונה. אנו מאמינים שביכולת המרכז הישראלי לאפוטרופסות להרחיב את קשת השירותים המקצועיים, להגנה על כספם, רכושם וגופם של אנשים שזקוקים לשירותים שונים, במנעד רחב.

המרכז הישראלי לאפוטרופסות ימשיך לפעול במקצועיות , "ככיפת ברזל של אנושיות וחמלה", לממש את החזון והערכים של שקיפות, שותפות ושירות, לפריסת רשת הגנה לצרכיהם וזכויותיהם הכספיים, הכלכליים, הרכושיים, הגופניים, הנפשיים והחברתיים, של מי שהגנה ודאגה זו נדרשת להם, תוך שמירת כבודו, חירותו, רצונו וטובתו של מקבל השירות (החסוי) - בשקיפות, בשותפות ובתודעת שירות.


ברצוני להביע תודה והערכה לחברי מועצת הנאמנים, בראשות עו"ס מוטי וינטר, לוועדה הממנה בראשות כבוד המשנה לבית המשפט העליון בדימוס תאודור אור, תודה והערכה למנהלים ולעובדים - ההון האנושי הנפלא במרכז, על העבודה המקצועית והמסורה.


בברכה

ד"ר עו"ס זאב פרידמן